ДНЗ № 1 смт.Ясіня

Доктор радить, консультує, інформує

«Уперше до дитячого садка!» -

скільки хвилювань та сумнівів пов’язано з цим у кожній родині. Та й для дошкільного закладу прийняття нових вихованців – подія надзвичайно важлива. Адаптація у дитячому садку – це процес пристосування дитини до нових умов та розпорядку дня, до вихователів  і дитячого колективу, до форм співіснування, відмінних від тих, що існують у родині. На те, як легко та швидко малюк адаптується, впливають:

·       рівень психічного та фізичного розвитку;

·       загартованість організму;

·       сформованість навичок самообслуговування.

·       розвиненість навичок спілкування з дорослими та однолітками.

Незвичайність оточення, велика кількість нових вражень та вимог у дошкільному закладі зазвичай нервують дитину та призводять до стресу.

Щоб запобігти стресовим станам, розроблено комплекс заходів медичного, психологічного та педагогічного супроводу адаптації дітей.

Батькам важливо знати про важливість поступової та вчасної підготовки дитини до відвідування дитячого садка, про необхідність призвичаювання до розпорядку дня, подібного до розпорядку у дитячому садку, та введення до раціону харчування страв, що готують у дитячому садку.

Ускладнити процес адаптації може несприятлива атмосфера в сім’ї, зокрема неправильне домашнє виховання, конфлікти між батьками, їхній низький культурний та освітній рівень, зловживання алкоголем.

Для адаптації важливою є навіть стан дитини – зазвичай, хлопчики адаптуються важче.

Середній строк адаптації дітей раннього віку – 10 – 20 днів, хоч іноді він може збільшуватися до 2 – 3х місяців.

Памятка для батьків щодо диспансеризації дитини

Огляд:

педіатра

окуліста

отоларинголога

стоматолога

Лабораторні дослідження

Профілактичні щеплення ( не пізніше ніж за місяць до вступу дитини до дитячого садка).